kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Kachlový sporák

Kachlový sporák a jeho využití

Kachlové sporáky nepatří jen do vyprávění našich babiček. Moderní kachlový sporák slouží především k úpravě potravin, tedy k vaření a pečení. Kachlový sporák samozřejmě také dokáže vyhřívat místnost, ve které je postaven a v některých případech i místnosti přilehlé. Součástí kachlového sporáku je především varná plotna. Plotny nabízíme ocelové kované o síle 8mm. Velkou výhodou je jejich tvarová stálost. Nedeformují se jako litinové tály. Pro moderní stavby nabízíme i plotny sklokeramické. Sporákové topeniště umožňuje regulování teploty na plotně a uvnitř trouby podle momentální potřeby. Orientační výkon individuálně stavěného sporáku se pohybuje mezi 4-8kW. Všechny kachlové sporáky navrhujeme dle přání zákazníka a možností prostoru, proto se jejich výkon se může lišit.
Prohlédněte si naše 3D vizualizace.

Kachlový sporák a jeho využití

Kování pro kachlové sporáky

Kachlový sporák a jeho využití Sporákové ohniště uzavírají přikládací dvířka. Ty mohou být součástí přikládací štítu společně s dvířky popelníkovými, nebo mohou být samostatně. Kamnové kování se vyrábí z litiny, černé nebo nerez oceli, případně mosazi. (foto kování) Prosklená dvířka na kachlovém sporáku nejsou obvyklá.
Prosklení je vzhledem k intenzivnímu sálání přes sklo velmi nepraktické a nepříjemné při vaření. Pokud si ho i přes to budete přát, navrhneme i sporák s prosklením.

Kachlový sporák a jeho využití Nedílnou součástí kachlového sporáku jsou samozřejmě i trouby a kamnovce. Běžně se používají jedna nebo dvě trouby. Pokud to konstrukce sporákového kování dovolí, volíme trouby s vyjímatelným pláštěm. Toto řešení usnadňuje čištění i případný servis kachlového sporáku a výměnu pláště trouby. Místo druhé trouby může být součástí sporáku kamnovec. Kamnovec (měděnec, medenec) slouží k ohřevu vody pro použití v kuchyni. Kamnovec může být i součástí plotny.

Kachlový sporák s ležením

Ke kachlovému sporáku neodmyslitelně patří i ležení, zápecí nebo lidově pec. Ležení za kamny může být i vyhřívané.

Na této ploše by pak měl být rošt a případně matrace. Pokud nemáte dostatek prostoru, může být součástí kachlového sporáku jen větší lavice nebo jen lavička dřevěná.

Kachlový sporák s ležením

Kachlový sporák s ležením

Kachle pro kachlové s poráky

Díky široké nabídce keramických kachlů v různých provedeních a barvách vám můžeme navrhnout a postavit sporák přesně takový, jaký jste si vysnili. Kachle nabízíme především z české produkce. Široký sortiment kachlů a glazur si můžete prohlédnout pod odkazem kachle nebo na webových stránkách jednotlivých výrobců. (Hein, MK Profi a KK Poker).

Kachlové sporáky z rukou našich kamnářů

Kachlový sporák
Prohlédněte si naši galerii realizací.