kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Nabízené služby v oboru kamnářském

Krby Kamna Székely - specialista v oboru kamnářství
Firma Krby Kamna Székely Poděbrady poskytuje svým zákazníkům služby z oboru kamnářství. Mezi hlavní patří konzultace a odborný výběr nejvhodnějšího topidla, návrhy v 3D, stavba krbů, kamen a sporáků, prodej veškerého materiálu potřebného ke stavbě krbů, širokého sortimentu nářadí a ostatního příslušenství jako jsou těsnící šňůry, keramická skla, podpaly, čističe krbových skel, atd. Dodatečné služby jako čištění kachlových kamen, konzultace ohledně problémů při topení nebo měření vlhkosti dřeva jsou také samozřejmostí.

Prodej a instalace kamen a krbových vložek zakoupených na naší prodejně

Našim zákazníkům nabízíme možnost výběru vhodných kamen na naší prodejně a také jejich instalaci. Velkou výhodou oproti pouhé koupi a odvozu kamen na vlastní náklady je jejich instalace odbornou firmou, žádná starost s jejich dopravou a především účtování
snížené sazby 15 % DPH.
To je však podmíněno následujícími podmínkami: byt nebo dům, kde budou kamna či krbová vložka umístěna musí sloužit k trvalému bydlení a musí splňovat podmínky dané ustanovením paragrafu č. 48 zákona č. 235/2004 Sb. o DPH v platném znění.
Pro vaši kontrolu a jistotu doporučujeme nechat si zkontrolovat komín od kominíka nebo odborné kominické firmy, zda je komín v pořádku, nepotřebuje například vyvložkovat nebo alespoň vymést od sazí. Tuto kontrolu doporučujeme především u starších domů nebo dlouhodobě nepoužívaných komínů.
Níže vám přiblížíme rozdíl mezi osobním odběrem kamen či krbové vložky a dopravou a instalací naší firmou ve vašem RD.
Můžete tak sami porovnat, která z těchto variant je pro vás výhodnější.

Konzultace ohledně stavby topidla

Pokud máte zájem o konzultaci, objednejte se raději předem, abychom na Vás měli dostatek času a mohli jsme se vám plně věnovat. Budeme se vás ptát na velikost vytápěného prostoru, tepelně izolační vlastnosti objektu, vlastnosti komína jako jsou vnitřní rozměry, účinná výška, dále na představu o topení atd… Je vhodné mít u sebe výkresovou dokumentaci k objektu, abychom byli schopni posoudit vhodnost použití jednotlivých topných systémů, případně i rozlohu daného topidla.

Nejvhodnější dobou, kdy přijít ohledně konzultace, je když ještě není vyhotovena konečná verze projektu. Velmi často se totiž setkáváme s tím, že díky nevhodně zvolenému místu pro topidlo, není možné maximálně využít prostor a tím vyhovět všem přáním zákazníka.

Platné normy pro stavbu topidel

Veškeré druhy topidel, které stavíme, jsou navrhovány a prováděny v souladu s platnými normami:
  • ČSN 73 42 31 – Individuálně stavěná kachlová kamna
  • ČSN 73 42 32 – Individuálně stavěné kachlové sporáky
  • ČSN 73 42 30 – Krby s otevřeným a uzaviratelným ohništěm